GLS3-800-4.5, 3 grene, grenlængde 800 mm, aktiv diameter 4,5 mm
9,235.00kr.
Leveres inden for 1-2 uger + transporttid
67 på lager
Produktbeskrivelse
Optisk leder GLS3
Halvstiv optisk leder med 3 glasfiberarme, fås i forskellige længder
Da der kun anvendes optiske fibre af høj kvalitet i fremstillingen af den optiske leder, og hele produktionsprocessen er underlagt en streng kvalitetskontrol, transporterer den lyset næsten uden tab til det sted, hvor det skal bruges. Den optiske leder fås i to forskellige længder til forskellige anvendelsesformål. Den optiske leder (til optisk fatning med en diameter på 15 mm) passer til alle StarLight-koldlyskilder samt til tilsvarende instrumenter fra andre producenter. I andre tilfælde er tilpasninger og specialfremstillinger altid mulige. Den optiske leder kan placeres optimalt ved hjælp af tilbehør.
  • Til halogen- og LED-lyskilder
  • Lav varmeafgivelse på objektet
  • Modeller med flere frit bevægelige arme
  • Meget god transmission
  • Stor fleksibilitet og høj lysudbytte
  • Punktbelysning
  • Kan tilpasses alle lyskilder fra alle producenter
  • Kan tilpasses efter kundens behov
Tekniske data
Antal arme: 3
Diameter på aktiv optisk leder: 4,5 mm
Længde: 800 mm
Standard lysledertilslutning 15 mm
Diameter på lysudgang: 13 mm
Diameter på lysindgang: 44 mm
Rørets udvendige diameter: 10 mm
Punktbelysning
Strålevinkel 70°
Indgangstemperatur (lyskilde) maks. 230 °C
Rørets materiale: stål/messing, sortlakeret
Kapacitet
  • Konstruktionstype : fleksibel
  • Generelle data
  • Diameter (mm) : 4,5
  • Længde (mm) : 800
  • Serie : GLS
  • Kategorier
    🏠 Hjem 🛍️ Produkter 📋 Kategorier 🛒 Indkøbskurv